
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 66.66 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 3.5 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 24
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55229
Ext.Price$0.55229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55229 | $0.55229 |
| 10 | $0.54355 | $5.43550 |
| 25 | $0.54096 | $13.52400 |
| 50 | $0.53839 | $26.91950 |
| 100 | $0.53583 | $53.58300 |
